Önéletrajz feltöltés
Man at Work - Blog - A szeptember az új január? 5 tipp a maximális hatékonyságért
2023-09-12

Bár igaz, hogy a naptári év januárban kezdődik, szeptemberben is sokan érzik úgy, hogy itt az újrakezdés ideje. Így hozhatjuk ki a legtöbbet ebből az időszakból!

Aki nem szereti a nagy szavakat, az is biztosan belátja, hogy az ősz a változások, a nagy átalakulások időszaka. A nyári vakáció után ilyenkor kezdődik újra az iskola, és áll át a bioritmusunk is: korábban kelünk, korábban fekszünk. Sőt, tanulmányok szerint ősszel többen jelentkeznek fogyókúrás programokra, és a karrierépítéssel kapcsolatos online keresések száma is megemelkedik.

Teljesen érthető tehát, ha egy újrakezdés érzés támad bennünk. Olyan lehet, mintha új évet kezdenénk – és igen, bizonyos szempontból a szeptember az új január: ilyenkor lehetőségünk van átgondolni az eddigi évet, új célokat kitűzni, és tiszta lappal indítani. Hiszen négy hónap hátra van az évből, még olyan sok mindent megvalósíthatunk! Ehhez viszont nem árt, ha maximális hatékonyságra kapcsolunk – ebben segíthetnek például az alábbiak.

5 tipp a lehető leghatékonyabb szeptemberi újrakezdésért
1. Ha januárban írtunk listát azokról a célokról, amiket idén el szeretnénk érni, érdemes ezeket visszakeresni és átnézni. Ha nem írtuk le, idézzük fel magunkban, milyen tervek kavarogtak a fejünkben. Érdemes ezeket újra átgondolni, mi valósult meg és mi nem, és mi az, ami még mindig aktuális ezek közül, és megvalósítható-e a hátralévő hónapokban. Ne szomorkodjunk azon, ami nem valósult meg, inkább koncentráljunk arra, mit fogunk tenni. Beiratkozni egy nyelvtanfolyamra, igent mondani egy céges képzésre vagy elkezdeni a jogosítványt most sincs késő!

3 kérdés, ami segíthet felkészülni a szeptemberi újrakezdésre
Kérdezzük meg magunktól a következőket: mivel vagyok a legelégedettebb, mi működik most a legjobban a munkámban? Mit szeretnék még idén elérni? Mire akarok leginkább / először összpontosítani? Ha ezekre megvan a válasz, tisztábban fogjuk látni, mire fókuszálva vágjunk bele a szeptemberbe.

2. Céljaink legyenek reálisak és viszonylag rövid távúak. Nem biztos, hogy decemberig le kell tennünk a nyelvvizsgát, ha a munkahelyen is új kihívások várnak, vagy azt látjuk, hogy a vártnál jobban kell a munka-magánélet egyensúlyon dolgoznunk.

3. Sokszor érdemes egy külső szemlélő véleményét, tanácsait is meghallgatni. Ha elakadtunk, vagy a tervek, célok fontossági sorrendjében bizonytalanodtunk el, esetleg jó lenne tudni, vajon tényleg annyi idő lesz-e megvalósítani valamit, mint ahogy azt gondoljuk, érdemes egy tapasztaltabb kollégával, egy mentorral vagy egy coachcsal átbeszélni a dolgainkat.

4. Ahhoz, hogy a kitűzött céljainkat elérjük, motiváció mellett kiegyensúlyozottságra is szükség van. Ezt pedig csak akkor tudjuk bebiztosítani, ha odafigyelünk a táplálkozásunkra, a munka-magánélet egyensúlyára, a megfelelő kikapcsolódásra, énidőre és az elegendő alvásra.

5. Legyünk bátrabbak. Használjuk ki, hogy a munkaerőpiacon is beindul az élet az őszi időszakban, és ha állást keresünk, vagy egy ideje már váltani szeretnénk, legfőbb ideje, hogy megtegyük az első lépéseket. Jelentkezzünk új állásra, egy munkaerő-közvetítő céghez https://www.manatwork.hu/ , vagy jelezzük, ha cégen belül érdekelhet minket egy magasabb pozíció. Ne féljünk az elutasítástól, hiszen aki mer, az nyer, és ebben az őszi újrakezdés lendülete is segíthet.