Önéletrajz feltöltés
2016-05-17

A nagy lelkierővel bíró emberek soha nem adják fel, nem árulják el hibáikat és baklövéseiket, speciális étkezéssel fejlesztik eme tulajdonságukat… Ilyen és hasonló hiedelmek keringenek a halandók között a Földön, pedig fenti kijelentések meg sem közelítik a valóságot.

Man at Work - Blog - Népszerű tévhitek a lelkierővel kapcsolatban

1. tévhit
Soha nem adják fel? Szép lenne, ha még akkor is tolnák a biciklit, amikor már semmi értelme. Van az a helyzet, amikor pontosan azt kell mondani, ennyi, nem folytatom. Az a fontos és csodás tudás rejlik ilyen esetben a nagy lelkierejű emberekben, hogy FELISMERIK, mikor érdemes feladni. Nem csinálnak belőle hiúsági kérdést, nem azzal foglalkoznak, mit szól hozzá a tömeg, hanem mérlegelik a folyamatot, saját állapotukat, a helyzetet és ezek fényében döntenek. Vállalják a felelősséget tetteikért.

2. tévhit
Nem ismerik be kudarcukat, tévedésüket? Az a külvilág becsapása lenne, de ez a kisebbik gond. A nagyobbik, hogy az, aki nem ismeri be tévedését, saját magát ringatja illúziókban. Egy lelkileg erős egyén nem törik össze azért, mert nem sikerül neki valami. Aki összetörik, abban az egója tombol vagy a megfelelési kényszer. Hiszen, sajnos vagy nem, az életben senki nem tökéletes. Aki békében él magával, az tudja, hogy hibázni lehet, ettől nem lesz kevesebb.

3. tévhit
Az étkezés… Nos ez a legvadabb történet. Természetesen nem mindegy, mit eszünk, de nem az határozza meg a lelkivilágunkat, hogy salátán élünk vagy halon. Legalábbis nem a lelkierő szempontjából. Ha tartósan nem kapunk ölelést és szeretetet, hiába esszük a legegészségesebb ételeket, nem valószínű, hogy kirobbanó formában leszünk. Szóval most nem kell nekiesni a hűtőnek és kienni belőle minden „ártalmasat”, bár mértékkel miért ne, hanem inkább fogyasszunk olyan élelmiszereket, amelyek jólesnek, ugyanakkor építenek. Na de ez nem táplálkozástudományi blog, tehát haladjunk tovább!

4. tévhit
Legyél mindig pozitív! Tessék? Ezzel ki lehet üldözni a világból. Folyton ezt hallgattam otthon, amikor valami bajom volt. És lőn, tévedés is. Persze már egy ideje rájöttem, és most tudományosan meg is vagyok erősítve tehát, hogy ennek semmi értelme. Ha valami bánt, rossz, lehangoló, akkor nem kell előadni a szuperembert és belemagyarázni valamit, amitől jobb fényben tűnik fel, mert azzal vagy elbagatellizálunk valamit, amit megoldani kellene, vagy magunkat ámítjuk, és előbb-utóbb megisszuk szemellenzősségünk levét.
Az erős lélek jele az, ha képesek vagyunk odafigyelni, mi micsoda a maga valójában, a jelenben. Valamint nem esünk túlzásokba: nem szaladunk el se túl pozitív, se túl negatív irányba. Amennyire lehet, reálisan ítéljük meg azt, amit érzékelünk.

5. tévhit
A nagy-nagy lelkierővel rendelkező emberek mind-mind nagyon sikeresek. Nem. Nem mindenki válik híressé, aki magával rendben van. Valószínűleg sok kiemelkedő sikert elérő ember lelkileg erős, de nem mindenki akar kitűnni valamivel, egyszerűen csak megtanulta elfogadni magát a hibáival együtt.
 

Következő poszt
Kit keres a munkaadó?