Önéletrajz feltöltés
2016-07-05

Ahogyan a szakmai önéletrajzodra is odafigyelsz, a legnagyobb szakmai közösségi szájton se bagatellizáld a kérdéskört.

Man at Work - Blog - Mit ne tegyél a LinkedIn közösségi oldalon?

A Facebook sem piskóta, de ezen az oldalon fokozottan ügyelned kell arra, mit mutatsz meg magadból és azt hogyan teszed. Ha előző oldalon meg is engeded magadnak a viccelődést, ami egy bizonyos szinten belül rendben is van, itt véletlenül se evezz nagyon laza vizekre, mert esetleg lesöpör egy láthatatlan hullám, azaz nem leszel komolyan vehető szakember.

Képzavar ide vagy oda, a következő akciókkal ne próbálkozz:

Pikáns flörtölgetés – Ez itt nem az a hely! Biztosan eszméletlen a szöveged, vonzó a stílusod, de ne itt kápráztasd el az embereket, mert visszaüt. Szinte biztos. Ismerkedni az annak megfelelő oldalon érdemes, és ott célba is talál.

Fotó – Itt viszont fontos az arckép! A CV-ben nem feltétlenül szükséges, de ide ne tegyél fel látványosan amatőr, homályos, fejet torzító szelfit, strandon készült modellfotót. Még egyszer: ez egy komolyságot, hitelességet sugalló, azt erősítő szakmai közösségi oldal. Irány a fotóstúdió. Ha itt is számítasz némi sikerre, ennyi befektetést megér a dolog.

Töltött káposzta
– Az jó, csak nem itt. A töltelék kulcsszavak, főleg, ha nem is kapcsolódnak igazán a tudásodhoz, tevékenységedhez, csak félrevezetik a Hozzád látogatót, esetleg kissé fel is dühítik, mert félrevezetve érzi majd magát. Csak azt, ami aktuális, releváns és fontos.

Skalpvadászat
– Hm, kinek a pap, kinek a papné. Meglátásunk szerint az máshol is felesleges. De itt aztán rosszul is veszi ki magát, ha csak úgy bejelölgeted a távoli ismerősöket, vagy az olyan illetőket, akikkel egyszer talán találkoztál.

Összesítve:
profi arckép, lényegi, idevágó infók, hitelesség.