Önéletrajz feltöltés
Man at Work - Blog - Rossz főnök – beosztott viszonya
2021-12-02

Egy rossz főnök vagy vezetés gyakori oka a munkavállalók elégedetlenségének, a munkahely váltásnak. Bármennyire is szereted a munkahelyed, könnyen az ellenkezőjére fordulhat egy rossz főnök – beosztott viszonytól, az ugyanis negatívan hat az ember karrierjére és hatékonyságára egyaránt.

Az egyik lehetőség ilyen esetben a munkahely váltás, míg a másik, hogy megpróbálunk megoldást találni a problémára. Utóbbi érdekében első lépésben próbáld meg az főnököd szemszögéből vizsgálni a dolgokat. Gondold végig, milyen szerepe van a cégnél, mennyire felelősségteljes a munkaköre, milyen nehézségek hárulnak rá. Kitűzött célok felé irányítani egy csapatot, döntéseket hozni egy projekt magvalósításakor nagyon nagy nyomást jelent. Képzeld magad a helyébe!

Te helyt tudnál állni? Ha megérted, ha látod mennyi és milyen jellegű kihívásokkal kell szembe néznie, talán könnyebben elfogadod a magas elvárásait és jobban tudod tolerálni a viselkedését.

Bármennyire is rossz a viszony, próbálj meg beszélni vele! Beosztottként sajnos nehezen hívjuk fel a figyelmet a főnök rossz viselkedésére, pedig valahogy érdemes lenne szavakba öntened a kifogásokat. Ugyanis az idő múlásával romlik a munkahelyi morál, csökken a hatékonyság is. Ha bánt valami a munkával kapcsolatban, főleg, ha úgy érzed, befolyásolja a munkateljesítményed is a legjobb döntés, ha beszélsz róla. Vitasd meg vele négyszemközt, udvariasan a gondjaidat. Ne a kollégákkal vitasd meg mennyire rossz vezető is ő. Hidd el, a felettesed biztosan nagyra értékeli majd az őszinteséged.

És persze néha nem árt egy kis önvizsgálat sem. Te biztosan minden tőled telhetőt megteszel?  A feladatod a lehető legjobb tudásod szerint végzed el? Becsületes dolgozónak tartod magad vagy inkább lógósnak? Lehet, hogy a főnököd nem is olyan rossz főnök, csak túl szigorú vagy hozzá, esetleg egyszer volt egy kellemetlen húzása, s azóta nem tudsz megbocsátani neki. Mielőtt a főnököt hibáztatod mindenért, vess egy pillantást a saját viselkedésedre is.