Önéletrajz feltöltés
2018-12-31

A december egyet jelent az évzárással, amibe természetesen a kollégákkal közös ünneplés is beletartozik. Persze nem mindegy hogyan viselkedünk a céges bulin. Nagyon nem mindegy.

Man at Work - Blog - Jó tanácsok, hogy ne süljön el rosszul a céges karácsonyi buli

A legtöbb cégnél hazánkban is hagyománynak számít az év végi összejövetel egy kötetlen vacsora, elegáns rendezvény, vagy egyéb program formájában, ami egyben jó alkalom arra is, hogy a hétköznapok formális keretein túl közelebbről is megismerjük azokat, akikkel jellemzően a legtöbb időt töltjük, ám általában mégis igen keveset tudunk róluk. Mindez jó, azonban érdemes betartanunk az alábbi szabályokat, nehogy balul süljön el a karácsonyi parti!

Kezdjük az alapvető kérdéssel: kötelező-e a részvétel? Rossz hír, de amennyiben az ünneplés a munkaidőbe esik, a megjelenés bizony kötelességünk, ha viszont az esemény este hét-nyolc óra körül kezdődik, és gyermekünk vagy egyéb halaszthatatlan elfoglaltságunk miatt nem tudunk részt venni rajta, azt senki nem róhatja fel nekünk. Jelezzük ezt előre felettesünknek, azonban ajánlott tisztában lennünk távolmaradásunk esetleges rejtett üzenetével is: megeshet, hogy a megadott időpont kivételesen nem alkalmas számunkra, ha azonban már sokadszor húzzuk ki magunkat a munkaidőn kívüli céges programból, könnyen sugallhatjuk azt, hogy nem igazán vagyunk elkötelezettek, és nem is tervezünk sokáig az adott munkahelyen.

Ugyan a hangulat kötetlen, hiszen egy buliról van szó, ám fontos, hogy tartsunk meg bizonyos határokat, még akkor is, ha esetleg néhány pohár forralt bor után megeredne a nyelvünk. Kerüljük a kimondottan személyes témákat, ahogy a politika vagy a pénzügyek megvitatása sem egy ilyen eseményre való. Tartózkodjunk a pletykáktól is, azok ugyanis garantáltan visszajutnak az érintetthez, akinek másnap majd a szemébe kell néznünk. Ami a hangvételt illeti, a jó kedvű terefere nem jelenti azt, hogy a munkahelyi hierarchia hirtelen haveri viszonyba csaphat át, a kölcsönös tiszteletet tehát akkor is adjuk meg felettesünknek, ha épp felajánlotta, hogy a jövőben tegeződjünk.

Kényes kérdés, beleférhet-e néhány csábító pillantás vagy csipkelődő megjegyzés a munkatársi kontextusba. Alapvető szabály, hogy házinyúlra nem lövünk, de egy-két koccintás, összenevetés vagy a táncparkett meghódítása egyáltalán nem jelent rosszat, ha nem adódik félreértés a felek között, és mindketten kellemes emlékként tekintenek vissza az estére.

 

Következő poszt
Kedves Munkatársak!