Önéletrajz feltöltés
Man at Work - Blog - Munkahelyváltás = életváltás? Újrakezdés egy másik városban
2023-06-23

Akár 10, akár száz kilométerrel távolabb találtuk meg a következő állásunkat, az első időszak több kihívással járhat, mint egy „sima munkahelyváltás”. Mire figyeljünk ilyen esetben? Ebben igyekszünk most segíteni néhány gondolattal.

 Manapság már nem ritka, hogy egy másik városban találunk új munkahelyet. Legyen az közeli vagy távoli, egy dolog biztos: teendőkkel, kihívásokkal jár, amelyek túlmutatnak a munkahelyváltás kisebb-nagyobb nehézségein. Hiszen sok esetben meg kell szervezni a bejárást, nagyobb távolság esetén pedig akár egy költözést is, családdal vagy nélkülük. Hogy átláthatóbbá tegyük, illetve megkönnyítsük ezt az időszakot, néhány pontba összeszedtük, mire érdemes felkészülni illetve odafigyelni, ha másik városban fogunk dolgozni.

Újrakezdés egy másik városban: ezeket érdemes szem előtt tartani

1. Tennivalók tömkelege – Az újrakezdés sosem könnyű, akár a bejárást kell megoldani egy másik városba, akár egy költözést kell lemenedzselnünk (esetleg óvoda- és iskolaváltással). Érdemes ezekről tájékoztatni az új munkaadót, hogy bár igyekszünk még a munkakezdés előtt, illetve munkaidőn kívül teljesíteni az egyéb kötelezettségeinket és helyismeretet szerezni, de eleinte még lehet ezekből adódóan egy-két kisebb bökkenő.

2. Minden kezdet nehéz – Adjunk időt magunknak, hogy akklimatizálódjunk, és ne féljünk jelezni az új munkahelyünkön sem, ha még vannak kérdéseink vagy nehézségeink. Senki sem fogja elvárni, hogy pár nap után az utolsó apró részlettel is legyünk tisztában. A jó hozzáállás, vagyis a tanulni vágyás, a nyitottság, kedvesség, udvariasság és a kíváncsiság viszont mindig pluszpont lehet.

3. Ki a belső emberünk? – Besétálni egy irodába, leülni egy íróasztalhoz és azt várni, hogy valaki majd odajön és a szárnyai alá vesz minket… nem igazán életszerű. Aki erre vár, annak szinte garantált a csalódás az új munkahelyén. Ehelyett érdemes már a munkakezdésről kapott információkra reagálva, vagyis már az első napunk előtt megbeszélni a hr-essel, hogy kit kereshetünk első nap a továbbiakkal kapcsolatban.

Kézfogás, keresztnevek, későbbi kérdések
Mutatkozzunk be mindenkinek az irodában, és próbáljuk legalább a keresztneveket megjegyezni. Így amint kérdésünk van, már bátrabban tudunk odalépni a többiekhez is.

4. Merjünk szocializálódni – Mondjunk igent a közös ebédekre, vagy arra, ha egy kollégánk egy kávé mellett szeretné átbeszélni a feladatokat. Ezek az alkalmak szuper lehetőségeket teremtenek a kötetlen ismerkedésre, így tényleg a csapat részévé válhatunk. Tudjunk meg a lehető legtöbbet a cég működéséről, a helyi viszonyokról, szokásokról, nagyobb céges rendezvényekről. A pletykákat viszont érdemes egyik fülünkön be, a másikon pedig kiengedni. Jobb az ilyesmibe nem belekeveredni, főleg az első időszakban, egy új munkahelyen.

5. Sehol nincs kolbászból a kerítés – Legyenek vágyaink, elvárásaink, de fontos, hogy ezeket tartsuk inkább a realitások talaján. És időről időre emlékeztessük magunkat arra, hogy itt is várhatnak ránk nehézségek.

Aki egy másik városban talál új munkahelyet, az gyakran érezheti egyedül magát, hiszen kiszakadt az addigi környezetéből, és sehol egy ismerős… ráadásul a sok változást és feladatot mind neki kell menedzselnie, ez pedig még jobban megnehezítheti az első időszakot.

Ezért is érdemes munkaerő-kölcsönző és -közvetítő cég által elhelyezkedni, mert akár szellemi, akár fizikai munkát keresünk https://www.manatwork.hu/hun/allas.html , szervezetten ez is könnyebb! Mi, a Man at Worknél is nap mint nap azon dolgozunk összetartó és megbízható csapatunkkal, hogy a munkakeresés mellett a munkavállalás kezdeti terhei közül is a lehető legtöbbet levegyük a dolgozók válláról, mint például a szálláskeresés, ezáltal is segítsük a beilleszkedést.