Önéletrajz feltöltés
2017-01-30

Aki már járt valaha állásinterjún, annak nem ismeretlen a helyzet, hogy a HR-es az álláskereső múltjára kérdez rá valamilyen. Sikerekre, kudarcokra, tapasztalatokra, válságkezelési technikákra kíváncsiak ilyenkor. Persze nem mindegy hogyan válaszolunk…


Man at Work - Blog - Válaszadási technikák az állásinterjún

A sikeres válasznak az alábbi kritériumoknak kell eleget tennie.

Az első és legfontosabb, hogy akármi is legyen a pontos válasz, mindig alkalmazhatónak kell lennie ahhoz az álláshoz, amire éppen jelentkeztél. Ha például egy marketing kommunikációs pozícióra jelentkezel, s megkérdezik tőled, milyen erősek írásban a kommunikációs készségeid, arról kell beszélned, milyen sok sikeres reklámszlogent írtál az ügyfelek számára, mennyire sikeres volt az általad írt tartalom az adott cég honlapján, s hány PR-cikket írtál bizonyos magazinokba.

Szintén lényeges szempont a válasz felépítése, azaz a történetmesélés közben vigyázzunk arra, hogy ne vesszünk el a részletekben. Nem szükséges elmondani az összes háttér információt, mert ezzel elvonjuk a hallgatók figyelmét a fontosabb részletekről. Plusz pont lehet, ha a válaszod további kérdezésre sarkallja az interjúztatót. Ez annyit jelent, hogy érdekli a történeted, azaz te magad is.

Nyert ügyed van, ha lelkesen mesélsz. Legyen szó adománygyűjtésről vagy épp marketing eredményekről, az interjúztató érezze, hogy te szívvel-lélekkel végezted a feladatodat, s sajátodnak érezted a cég sikerét.

Végül, de semmiképp sem utolsósorban az aranyszabály itt is érvényes: készülj fel alaposan az állásinterjúra. Ismerd meg a céget, s pontosan tudd mit várnak el attól, aki a meghirdetett pozícióra jelentkezik. Az információk tudatában ugyanis a sztori közben olyan kompetenciáidat tudod fókuszba állítani, amelyek szükségesek az állás betöltéséhez.