Önéletrajz feltöltés
2016-09-22

Ideális esetben úgy távozunk egy munkahelyről, hogy egy másik cégnél már tárt karokkal várnak minket. Akadnak azonban olyan helyzetek is, amikor nincs mese: fel kell húzni a nyúlcipőt és azonnal lépni kell. Meg is magyarázzuk miért.

Man at Work - Blog - Néha nincs más út, csak az azonnali felmondás

1. A legalapvetőbb helyzet, amikor az egészségünk látja/láthatja kárát a további munkának. Ez talán a leggyakoribb eset, sokan éreztük már, hogy a stressz alattomosan rágja bele magát az életünkbe, s egész egyszerűn folyamatosan szét vagyunk esve. Nem tudunk rendesen odafigyelni a feladatokra, a kreativitásunk már régi emlék csupán, s olyan ingerlékenyek vagyunk, hogy néha legszívesebben átharapnánk az egyébként kedvelt kollégák torkát, ha hozzánk mernek szólni. Ez mind arra utal, hogy elkezdett maga alá gyűrni minket a stressz. Ilyenkor lépni kell, hiszen új környezetre, új impulzusokra és persze pihenésre van szükségünk. Hosszabb távon ugyanis az egészségünk is kárát látja a stresszes mindennapoknak, már ha eddig nem jelzett valamit.

2. Az is lehet, hogy simán csak másképp képzeljük a jövőnket. Nem ilyennek hittük az adott céget és szakterületet, s szép lassan ráébredünk, hogy nem nekünk való. Ilyenkor is javallott olajra lépni, lehetőleg egy új szakma vagy terület felé, ami új perspektívát nyithat számunkra. Ne féljünk belevágni az újba, s kockáztatni, hiszen ez felpezsdíti a szürke hétköznapokat is.

3. Ne áltassuk magunkat: ha nincs rendben a magánéletünk, a munkában sem tudunk annyira jól teljesíteni. Épp ezért – ha necces a helyzet otthon – néha dönteni kell a kettő között. Lehet, hogy a főnökünknél jók vagyunk, ha hétvégén is reggeltől estig a táblázatokat fabrikáljuk vagy új partnerek után koslatunk a különböző rendezvényeken, de életünk párja bizony nem sokáig fogja tolerálni, ha csak a hűtőre kihelyezett fényképen lát minket. Ne feledjük: állást könnyebb találni, mint szerelmet.