Önéletrajz feltöltés
2017-10-27

Tudjuk, nem épp stresszmentes a helyzet, amikor álmaid állása már csak egy karnyújtásnyira van tőled. A kapun azonban csak az állásinterjú sikeres abszolválása után léphetsz be. Ne ess kétségbe, pontokba szedve mutatjuk hogyan nyugodhatsz le egy kicsit.

Man at Work - Blog - Ne idegeskedj az állásinterjú előtt!

1. Kemény kérdések
Jó hír, hogy vannak szabványos interjúkérdések, amelyekre érdemes felkészülni. Tudnod kell magadról mesélni, a stresszkezelési és problémamegoldási képességedről regélni, s persze a bérigény is mindig szóba kerül. Írd le magadnak előre a válaszaidat, hogy igazán energetikusak és erőteljesek legyenek. Az állásinterjún fontos, hogy ne legyél bűnbánó vagy mentegetőző. Maradj pozitív, derűs és tárgyilagos, akkor nem lesz baj.

2. Előadás
A jó válaszok mellett az is fontos, hogy tudj beszélni róluk. Nincs mese, el kell próbálni a e helyzetet, mintha egy színész készülne az előadás premierjére. Hívd el egy barátodat és kezdj el beszélni, s még jobb, ha rögzíted is az egészet. A non verbális kommunikáció, azaz a testbeszéd sokat mond a kérdezőnek, a felvétel pedig lehetővé teszi, hogy javíts magadon, ha szükséges.

3. Kutatómunka
Jó pont, ha felkészülsz a cégből, azaz a neten kutakodva a lehető legtöbbet próbálod megtudni a leendő munkáltatódról. Hány irodájuk van és hol? Milyen projekteket vittek sikerre a közelmúltban? A lista végtelen, a lényeg, hogy minél több konkrétum birtokába kerülj. Ezek az információk érdekes beszélgetés alapjai lehetnek, s azt mutatják a HR-esnek, hogy tényleg szeretnél a cégnél dolgozni.

4. Pihend ki magad
Ne az interjú előtti este menj bulizni, inkább pihend ki magad. Az ásítás, a szemed alatti táskák ugyanis nem tesznek túl jó benyomást az interjúztatóra.

Következő poszt
Meditáció munkaidőben?